harmangersi


SINAVLARA HAZIRLANIRKEN


Bu makale 2019-01-09 19:09:34 eklenmiş ve 260 kez görüntülenmiştir.SORUMLULUK YAZARA AİTTİR
MİSAFİR YAZAR

Sınavlara hazırlanırken iyi bir ders çalışma metoduna sahip olmak önemlidir. Etkili ders çalışmanın birinci kuralı tekrar etmektir. Tekrar etmeden bir sınavı kazanmak yada üstün bir başarıya ulaşmak çok zordur.

Günlük, haftalık hatta aylık tekrarlar yapmak bizler için başarı kapılarını açacaktır. İkinci kural ise düzenli çalışmaktır. Birgün 6 saat ders çalışıp ikinci gün çalışmamak yerine hergün 2 saat çalışmak daha doğru bir tekniktir. Mümkünse günde en az iki farklı derse çalışmak gerekir. Bir sayısal bir sözel ders seçmek daha doğru olacaktır. Ben bir ay Türkçe yada matematik çalışıp önce o dersi bitireceğim demek yanlıştır. Hepsine aynı anda, en fazla 3-4 gün ara vererek çalışmak gerekir.

Çalışma ortamı sessiz ve yeterli ışığa sahip olmalıdır. Yazarak çalışmak, gerekli görülen yerlerde notlar tutmak ve en önemlisi sürekli çözümlü deneme çözmek büyük yarar sağlar. Hangi konularda eksik olduğumuz daha iyi anlaşılır. Bu şekilde çalışmalarımızı eksik olduğumuz alanlara yoğunlaştırabiliriz.

 Deneme çözümlerinde sadece çözemediğimiz soruların değil bütün soruların çözümlerine bakmamız gerekir. Bu bize çözdüğümüz soruların ya sağlamasını yapma imkanı verir yada aynı sorunun farklı metodlarla da çözülebileceğini gösterir.

Tüm bunların yanında olmazsa olmaz olan bir diğer husus ise okumaktır. Günlük 15 dakika da olsa mutlaka birşeyler okunmalıdır. Son olarak aileye düşen görevlerden bahsetmezsek olmaz. Aileye düşen en önemli görev maddi destekten ziyade manevi destektir. Çocuğa sınavın sonucu ne olursa olsun ailenin onun yanında olacağı hissettirilmelidir. Özellikle küçük çocukların eksikliklerini belirlemede aile yardımcı ve takipçi olmalıdır. Psikolojik baskı oluşturabilecek konuşmalardan ve davranışlardan kaçınılmadır. Unutmayın hiçbir sınav çocuklarımızdan değerli değildir.

 Hepinize iyi günler dilerim.

‌'Sabırla çalışmak güzel işler üretir'

‌                                  Charles Dickens.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ANKARA
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizin yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Fena Değil
% 9.375
Güzel
% 21.87
İdare eder
% 53.12
Kötü
% 0
Çok kötü
% 15.62
 

Harmangersi Haber
© Copyright 2015 harmangersi.com. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Script.TL .Com Tarafından Editlenmiştir Haber Sistemi.
KÖYLERİMİZ
YILANLI KÖYÜ
OSMANSİN KÖYÜ
CAMLIDERE
ÇAMLIDERE KAYMAKAMLIĞI
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
ÇAMLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Çamlıdere Müftülüğü
Fanatik
KIZILCAHAMAM
Kızılcahamam Kaymakamlığı
Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Ana Haber
Kızılcahamam Çıtak Haber
Kızılcahamam Soğuksu Haber
GAZETELER
Hürriyet
Yenicağ Gazetesi
Sabah
Ortadoğu
GENEL
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı